Başkent Magazin

TED KOLEJLİLERDEN 49. YIL KUTLAMASI

TED Ankara Koleji mezunları, Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen 49. kuruluş yıl dönümü kutlamasında bir araya geldi.

TED Mezunlar Derneği, kuruluşunun 49. yılını İncek’te yer alan Kolej-IN’de gerçekleşen bir davetle kutladı. Geceye farklı dönemlerde eğitimini tamamlayan ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yaşayan çok sayıda mezun katıldı. Geleneksel buluşmada bir araya gelen davetliler bol bol sohbet ederek hasret giderdi.

“Umutlarımızı hep taze tutacağız”
TED Mezunlar Derneği Başkanı Haşmet Kasapoğlu’nun ev sahipliğindeki gecede renkli anlar yaşandı. Çok sayıda mezun, uzun yıllar sonra yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Başkan Kasapoğlu, ülkenin zor durumda olduğunu belirterek, “TED Ankara Koleji Mezunları olarak bizler, barış ve huzur istiyoruz. Hukukun ve demokrasinin tüm kurumlarıyla birlikte üstünlüğünü ve uyum içinde tam olarak çalışması gerektiğini savunuyoruz. İşte bu yüzden, terörün asıl amacına ulaşmasına, sinmiş, endişeli, korkmuş şekilde kendi kabuklarına çekilmiş bir toplum olması için planlanmış bu kalleş senaryolara asla izin vermeyeceğiz. Sosyal yaşantımızdan, makul ölçüde kutlamalarımızdan, yolumuza daha çok çalışarak devam etmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Sütlü Kakao sahne aldı
Türk Eğitim Derneği’nin 1928 yılında Atatürk’ün emriyle kurulduğunu ifade eden Kasapoğlu, “Kolejimiz zaman içinde 30 bini aşan mezun vermiştir. Tüm bu mezunlarımızı bir arada tutmak, aralarında iletişimi sağlamak, iyi günde kötü günde birlikte olabilmek amacıyla, 1968 yılında kurulan Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji Mezunları Derneğimiz, Çağdaş ve Laik vizyonuyla umutlarımızı hep taze tutacaktır” dedi. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise 49. yıl pastası kesildi. Kutlamada sahne alan Sütlü Kakao müzik grubu da şarkılarıyla izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Fotoğraflar: