Başkent Magazin

YENİ MUAYENEHANESİNİ HİZMETE AÇTI

Uzman Jinekolog Op. Dr. Aylin Anıl Arslan yeni muayenehanesini Ulusoy Plaza’da açtı. Açılışa tıp camiasından çok sayıda isim katıldı.

Ankara Çukurambar’daki açılışta Dr. Aylin Anıl Arslan ve ekibi pasta kesti. Yeni açtığı muayenehane hakkında bilgi veren Arslan, “Hastalarımıza daha nezih, sakin ve şık bir yerde hizmet vermek burayı açtık. Bu sayede hastalarımıza daha fazla ilgi ve alaka göstereceğiz” dedi.

Doğal doğuma inancım büyük
Uzman Jinekolog Op. Dr. Aylin Anıl Arslan, sezaryen doğum oranlarının çok yüksek olduğunu ve Sağlık Bakanlığı’nın bu oranı düşürmek istediğini belirterek, kendisinin de doğal doğuma inancının çok büyük olduğunu söyledi. Arslan, “Ebelerle çalışıyoruz ve anne adaylarını doğuma hazırlamak için gebeliğin ilk evrelerinden doğuma kadar ebeler vasıtasıyla destek ve eğitimler veriyoruz. Anne adayları bu sayede doğal doğumdan korkmuyor” ifadelerini kullandı.

Gebelik Sürecinde Beslenme Önemli
Gebelik sürecinde beslenme ve fiziksel aktivitenin önemini vurgulayan Arslan, “Doğal doğum hazırlık ve emek gerektiriyor. Annenin, babanın, devletin ve hükümetin buna katkıda bulunması gerekiyor. Biz bu çalışmaları destekliyoruz. O yüzden ebelerle çalışıyoruz. Gebelik muayenelerinde kullandığımız ultrason cihazımız, aplikasyon vasıtasıyla bebeğinin ultrason görüntülerini ailenin telefonuna gönderebiliyor” diye konuştu.

Fotoğraflar: