Başkent Magazin

CEMİYET KADIN-ERKEK İLİŞKİLERİNİ KONUŞTU

Ankara cemiyet hayatının tanınmış simaları Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümü Akademisyeni Serkan Karaismailoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı seminerde buluştu. Karaismailoğlu etkinlikte kadın erkek ilişkilerinin bilinmeyen yönlerini anlattı.

Etna Akademi Kurucu Ortakları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Gökçen Erdoğan, Girişimci İş Kadını, Eğitmen ve Profesyonel Koç Özgün Özmen, Tunus Caddesi’nde yer alan Holiday Inn Otel’de erkek ve kadın iletişimi üzerine analizlerin yapıldığı keyifli bir söyleşi düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümü Akademisyeni Serkan Karaismailoğlu, kadın erkek ilişkilerinde sağlıklı iletişim kurmanın önemine değindi.

Soruları yanıtladı
Erkek beyni ile kadın beyni arasındaki farklar üzerine ilginç tespitlerde bulunan Karaismailoğlu, erkek beyni ile kadın beyni ve düşünce farklılıkları ile ilgili sunum gerçekleştirildi. Günlük hayatta sağlıklı iletişim kurmak için tüyoların konuşulduğu etkinlikte davetliler Karaismailoğlu’nun konuşmasını dikkatle dinledi. Konuklar günlük hayatta sürekli karşılaştıkları ama farkına varmadıkları tespitler karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Cinsiyetlerdeki beyin farklılığının ilişkiyi şekillendirdiğini söyleyen ve erkek beyni ile kadın beyninin farklı olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, “Erkek beyni doğuştan tek bir işi yapmaya odaklanmıştır. Kadın beyni birkaç işi bir arada yapabilirken, etrafındaki olaylara da dikkat eder. Bu ilişkide bazı sorunlara neden olabilir. Erkekler kadınların söyledikleri şeyleri düşünürken, kadınlar erkeklerin söylemediği şeyleri bile düşünürler. Bunu bilerek daha sağlıklı ilişkiler yaşamak mümkün” ifadelerini kullandı. Seminer sonrasında konuklar akıllarına takılan soruları sorarak cevap aradı.

Fotoğraflar: