Bizimle İletişime Geçin!

Başkent Magazin

Başkent Magazin

BEHZAT Ç. RTÜK ENGELİNE Mİ TAKILACAK?

Erdal Beşikçioğlu

MAGAZİN

BEHZAT Ç. RTÜK ENGELİNE Mİ TAKILACAK?

Erdal Beşikçioğlu

Erdal Beşikçioğlu

Başkent’te çekilen Star Tv’nin gözde dizisi ‘Behzat Ç.’ RTÜK engeline mi takılacak?

Yapılan son RTÜK toplantısında tartışılan dizi ‘Behzat Ç.’ oldu. Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun canlandırdığı Behzat Ç. karakterinin ”İçki içen, işkence yapan, argo konuşan ve küfür eden bir karakter.” olarak yorumlandığı toplantıda diziye ceza verilmesine gerek görülmedi.

Ancak RTÜK üyesi İlhan Yerlikaya bu karara karşı çıkarak, ”Behzat Ç. isimli polis karakteri, geceleri içki içen, gündüzleri ise sorguladığı kişilere işkence yapıp küfür eden bir kişidir. Konuşmalarında argo ve küfür vardır. Konuşma tarzının, çocuklar ve gençler tarafından kolaylıkla rol model alınacağı ve taklit edileceği kuvvetle muhtemeldir” dedi.

Öte yandan hemen hemen aynı görüşü savunan diğer bir RTÜK üyesi Tahsin Fendoğlu da dizinin gece geç saatlerde yayınlanmasını isteyerek ”Dizideki polis imajı, kuralsız davranan, gayri meşru ilişkiler kurmakta bir sakınca görmeyen, zanlılara işkence yapabilen, onlara küfreden bir kalıpta sunulmaktadır. Çocukların emniyet teşkilatına ve polise bakış açısını etkileyip, olumsuz yargılar oluşturabilecek sonuçlar doğurabilecektir” dedi.

Tüm bu konuşulanlardan sonra dizinin ne gibi yaptırımlara maruz kalacağı ise merak konusu oldu.

Haber: Çağatay Aytaç

Continue Reading
Bu haberi yorumlayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Facebook

To Top