Bizimle İletişime Geçin!

Başkent Magazin

Başkent Magazin

KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİLER

DAVET

KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİLER

KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİLER

TÜKAL üyeleri anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi. Üyeler düzenlenen konferansta kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık üzerine uzun uzun konuştu.

Kadınlara aile içi şiddet, çocuk ve cinsel istismar gibi konulara dikkat çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan Türkiye Kadın Lobisi (TÜKAL) üyeleri ‘İstanbul Sözleşmesi’ isimli etkinlik için Hilton Otel’de buluştu. Kadınların belli dönemlerde gerçekleştirdiği konferansın bu seferki konusu kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık oldu. Kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nin maddelerini okuyarak yemin etti.

Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığı konu alan “İstanbul Sözleşmesi” konulu konferansın gerçekleştiği etkinliğe Başkent iş ve cemiyet hayatının seçkin isimleri yoğun ilgi gösterdi. Konferansa katılan davetliler ‘İstanbul Sözleşmesi’nin en önemli maddelerini okuyarak kadına yönelik şiddetle mücadele etmek için söz verdiler. Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi, bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesi’ni Türkiye, 12 Mart 2012’de sözleşmeyi onaylayan ilk ülke olurken onu 2013-2015 yılları arasında 18 ülke (Andorra, Arnavutluk, Avusturya, Bosna-Hersek, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Karadağ, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Slovenya) daha takip etti.

Fotoğraflar:

Continue Reading
Bu haberi yorumlayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Facebook

To Top