Bizimle İletişime Geçin!

Başkent Magazin

Başkent Magazin

DÜĞÜNDEKİ ALTINLAR BAVULA SIĞMADI

MAGAZİN

DÜĞÜNDEKİ ALTINLAR BAVULA SIĞMADI

DÜĞÜNDEKİ ALTINLAR BAVULA SIĞMADI

Şanlıurfa eski milletvekili Mehmet Güneş’in oğlunun düğününde geline kilolarca altın takıldı. Dolar ve Türk Lirası’nın havada uçuştuğu düğünde altınlar da bavullarla taşındı.

Başkent altın fiyatlarının arttığı bu günlerde görkemli bir düğüne ev sahipliği yaptı. Şanlıurfa eski milletvekili Mehmet Güneş oğlu Ferhat Güneş’i JW Marriott Otel’de düzenlenen bir düğünle evlendirdi. Urfa adetlerinin yerine getirildiği düğünde dolar Türk Lirası’nın havada uçuşurken, toplanan yaklaşık altın ağır gelince valizlerle taşındı. Geceye siyaset ve iş dünyasından davetlilerin yanı sıra bazı aşiret liderleri de katıldı.

Siyasiler şahit oldu
Genç çiftin aileleri Mehmet- Fatma Güneş ile Hüsamettin-Sare Üstünel davetlileri kapıda karşıladı. Davetlilerin, görkemli balo salonunda yerlerini almalarının ardından genç çift alkışlar eşliğinde nikah masasındaki yerlerini aldı. Ferhat Güneş ve Mürüvvet Üstünel’in nikahında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Adalet Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu’nun yanı sıra bazı Urfa milletvekilleri Mehmet Akyürek, Halil Özcan, Mehmet Ali Develi ve Mahmut Kaçar da şahitlik yaptı. İmzaların atılmasının ardından aile cüzdanını geline veren eski TBMM Başkanı Çiçek, “Evllik uzun bir yolculuk. Nikah sırasında bir arkadaş ayağına bas dedi. Ama siz gaza gelmeyin. Mutlu bir evlilik için birbirinizin ne ayağına basın, ne de damarına basın” dedi. Konuklar törenden sonra davul zurna eşliğinde eğlendi. gecenin ilerleyen saatlerinde sanatçı Ceylan sahneye çıktı.

Altınları nöbetçi korudu
Habertürk’ten Emre Üre’nin haberine göre nikahın ardından başlayan takı töreni sonunda geline takılan kilolarca altın önce keselere koyuldu. Dolan keselerin içindeki altınlar daha sonra da bavula dolduruldu. Altına boğulan çiftin bavulları da nöbetçilerin himayesindeydi. Bavulu taşıması için de bir kişi görevlendirildi. Kilolarca altınla tıka basa dolan bavul daha sonra bu görevli tarafından düğün salonundan çıkarılarak güvenli bir yere nakledildi. Zincir, bilezik ve kolye gibi bazı takılar ise gelinin üstünde kaldı. Gelin Üstünel, gecenin ilerleyen saatlerinde takıların da ağırlığından yorulup ayakkabılarını değiştirdi. Düğüne yurt içi ve yurt dışından çok sayıda davetlinin katıldığını damat Güneş, “Ekonomi okudum. Toplanan altınları en uygun şekilde değerlendirip Ankaramız için değerlendireceğiz. Urfa’nın geleneğinde altın bir adettir. Eşim de Ankaralı oda bize ayak uyduruyor” dedi. Gelin Üstünel ise altınları taşırken yorulduğunu belirtti.

Fotoğraflar:

Continue Reading
Bu haberi yorumlayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Facebook

To Top