Bizimle İletişime Geçin!

Başkent Magazin

Başkent Magazin

TÜRK-JAPON DOSTLUĞUNDA MÜZİKAL BİRLİKTELİK

KÜLTÜR SANAT

TÜRK-JAPON DOSTLUĞUNDA MÜZİKAL BİRLİKTELİK

TÜRK-JAPON DOSTLUĞUNDA MÜZİKAL BİRLİKTELİK

Türk Japon Vakfı, yeni yılı düzenlenen konserle kutladı. ‘Arpyamatolia’ isimli konserde iki ülke sanatçıları izleyenlere müzik dolu bir gece yaşattı.

Türk ve Japon sanatçılar, yeni yıl konserinde buluştu. Türk Japon Vakfı tarafından organize edilen ‘Arpyamatolia’ isimli konserde iki ülkenin ezgileri ve kültürü izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Anadolu ezgileri sahnede
Gecenin ev sahipliğini Vakıf Başkanı Cafer Tayyar Sadıklar üstlendi. Konsere Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Hiroshi Oka ve eşi Rieko Oka, eski bakanlardan Hikmet Sami Türk ve eşi Fatma Türk’ün yanı sıra Japon konuklar da katıldı. İki ülkenin binlerce yıllık kültürünü bir araya getiren konserde Japon koto sanatçısı Atsuko Suetomi, arp sanatçısı Çağatay Akyol, sipsi sanatçısı Ferhat Erdem ve perküsyon sanatçısı Suat Kuş, sahne aldı. Pınar Köksal’ın ‘Anadolu’ adlı eseri sanatçının ‘Duygu Pınarı’ albümünde yer alıyor. Köksal, bu eserini Anadolu’nun insanlarından, örf ve adetlerinden esinlenerek yaptığını ifade etti. Yaklaşık 2 saat süren konseri konuklar ayakta alkışladı.

Fotoğraflar:

Continue Reading
Bu haberi yorumlayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Facebook

To Top