Bizimle İletişime Geçin!

Başkent Magazin

Başkent Magazin

MACARİSTAN’DAN SABANCI’YA FAHRİ KONSOLOSLUK

MAGAZİN

MACARİSTAN’DAN SABANCI’YA FAHRİ KONSOLOSLUK

MACARİSTAN’DAN SABANCI’YA FAHRİ KONSOLOSLUK

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, ülkesi adına iş kadını Demet Sabancı Çetindoğan’a “Macaristan Fahri Konsolosu” unvanı verdi.

Türkiye’nin önemli iş kadınları arasında yer alan Demet Sabancı Çetindoğan, Macaristan Adana Fahri Konsolosu oldu. Macaristan’ın Ankara büyükelçiliğinde gerçekleşen törende Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı yetkilileri, Ankara’da görev yapan birçok diplomat elçilik çalışanları ve Sabancı Ailesi’nin bazı temsilcileri de yer aldı.

Milli marşlarla başladı
İtalya’daki otobüs kazasında hayatını kaybeden Macar öğrenciler için saygı duruşu ve iki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başlayan davet, Büyükelçi Kiss’in konuşmasıyla devam etti. 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve Suriye’deki savaşa dikkat çeken Kiss, “Türkiye milyonlarca göçmenin kabul edilmesinde aktif rol üstlenmekte ve terörizmin kendini gösterdiği çeşitli şekillere karşı mücadele sürdürmektedir. Hisleri paylaşmanın ötesinde terörizmin her şeklini kınıyoruz ve Türk dostlarımızı terörizme karşı mücadelede destekliyoruz” dedi.

“İlişkilerin gelişmesi için çaba göstereceğim”
Konuşmanın ardından Çetindoğan’ın “Macaristan Fahri Konsolosu” olarak atanmasına ilişkin yemin töreni gerçekleştirildi. Çetindoğan da kadim tarihi ve kültürel bağlarıyla Türkiye’nin ortak hedef ve umutları paylaştığı Macaristan’ın Adana Fahri Konsolosu olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti. Bu görev vesilesiyle ikili ilişkileri daha iyi bir seviyeye getirmek için elinden gelen gayreti göstereceğini vurgulayan Çetindoğan, “İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi, Türkiye’deki Macar vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için elimden geldiğince çaba göstereceğime emin olabilirsiniz” diye konuştu.

Fotoğraflar:

Continue Reading
Bu haberi yorumlayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Facebook

To Top