Bizimle İletişime Geçin!

Başkent Magazin

Başkent Magazin

Yüzdeki Beyaz Noktalar Nasıl Temizlenir?

Yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir

BLOGMAG

Yüzdeki Beyaz Noktalar Nasıl Temizlenir?

Yüzdeki Beyaz Noktalar Nasıl Temizlenir?

Birçok kişinin dert yandığı yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir? Yüzdeki beyaz noktalar neyin belirtisi? Yüzdeki beyaz noktalardan kurtulmak mümkün mü?

Yüzde oluşan minik beyaz noktalar toplumda oldukça sık görülen bir olgu olarak gözlemlenir. Aslında önemsiz gibi görünen yüzdeki beyaz noktalar özellikle güzelliğine önem verenler için çok can sıkıcı bir durum yaratabilir. Özellikle kadınlar, yüzdeki beyaz noktaları temizlemek yerine çoğu zaman makyajla kapatma yoluna gider. Peki bu durum yüzünüze zarar mı veriyor? Yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir? Yüzdeki beyaz noktalardan nasıl tamamen kurtulabiliriz?

Yüzdeki beyaz noktalar nasıl geçer

Beyaz Noktalar Tüm Vücutta Görülebilir!

Yüzdeki beyaz noktalar en çok yanaklarda gözlense de yüzünüzün özellikle çene ve elmacık kemiklerinin üstünde yer alan deride de sıkça görülebilir. Hatta bazen bu beyaz noktalar geniş bir yüzey alanını kaplayabilir ve hatta vücudunuzun diğer kısımlarına kadar uzanabilir. Ancak çoğu zaman endişelenmenize gerek olmayan ufak bir sorun olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Peki yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir?

yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir

Cildinize ne sürdüğünüze dikkat edin!

Beyaz nokta ciltte biriken yağ, ölü deri ve makyaj kalıntıları nedeniyle oluşmaktadır. Ancak farkında olmadan kullandığınız bazı yağ içerikli nemlendirici ve makyaj malzemeleri hatta doğru kullanılmayan ve yeterince temizlenmeyen kozmetik bakım ürünleri nedeniyle de yüzdeki beyaz noktalar oluşabilmektedir. Güneşin cildimize düşman olan UV ışınları da bir etkendir. Doğru cilt bakımı ve kozmetik tercihi ile önüne geçilemeyecek bir problem değildir.

Yüzdeki beyaz noktalar için peeling yapın

Peeling ve Güneş kremlerinden vazgeçmeyin!

Yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir diye soranlar için öncelikle bilmeniz gereken şey onları koparmaya, sıkmaya, yolmaya çalışmamanız gerektiğidir. Beslenme planınızda bulunan bütün paketli gıdaları terketmeniz ve yağlı beslenmekten kaçınmanız da faydalı olacaktır. Tercih ettiğiniz bütün kozmetik ürünlerin içerikleriyle ilgili az çok bilgi sahibi olmalı yağ bazlı ürünlerden uzak durmalısınız. Yüzdeki beyaz noktalar genellikle üzeri örtülü gözeneklerde bulunduklarından peeling iyi bir yöntem olabilir. Elbette evden çıkmadan önce ilk yapmanız gereken şey yüksek koruyuculu bir güneş kremi kullanmak.

yüzdeki beyaz noktalar için çay ağacı yağı

Çay ağacı yağını mutlaka deneyin!

Doğal yollarla yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir diye merak edenler içinse denenip onay görmüş bir önerimiz var. Yüksek antiseptik özelliğe sahip çay ağacı yağı. Bir makyaj pamuğunun üzerine bir iki damla su ile bir iki damla çay ağacı yağını karıştırarak yapacağınız ve sonrasında masajla yedireceğiniz uygulama harika sonuçlar verecektir. Eğer siz de “yüzdeki beyaz noktalar nasıl temizlenir” konusunda bilgi sahibiyseniz bu yazıyı geliştirmek için bize deneyimlerinizi yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

Continue Reading
Bu haberi yorumlayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Facebook

To Top