Bizimle İletişime Geçin!

Başkent Magazin

Başkent Magazin

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır? İyi Bir Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

tanıtım filmi çekimi nasıl yapılır

BLOGMAG

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır? İyi Bir Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır? İyi Bir Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

Tanıtım filmi, bir ürün ya da hizmeti tanıtmak için kamera aracılığıyla çekilen görüntülerin müzik veya ses sanatçısı tarafından seslendirilen tanıtım metni kullanılıp montajlanarak bir araya getirilen video bütünüdür. Tanıtım filmi çekimi de bu süreçlerin icra edildiği iş biçimidir.

Video ajansı ya da video prodüksiyon şirketleri tarafından sunulan profesyonel bir hizmet olan tanıtım filmi çekimi, son dönemde artan dijital mecra kullanımıyla oldukça popüler bir ihtiyaç haline geldi. Ürün ve hizmetlerini TV, internet ve açık hava reklamcılığı gibi platformlarda tanıtmak isteyen kurumsal şirketlerin çoğunlukla tercih ettiği tanıtım filmi çekimi, diğer tanıtım materyallerine oranla insanlar üzerinde daha akılda kalıcı etkiler yaratıyor.

tanıtım filmi çekimi nedir

Tanıtım filmi artık çok popüler!

Ulaşılabilirliği yüksek olan ve anlatılmak istenenin hızlıca aktarılabildiği tanıtım filmi aynı zamanda kurumsal firmaların geçmişlerini ve tecrübelerini de hedef kitlelerine aktarabildikleri bir medya haline geldi. Tanıtım filmi çekimi ihtiyacı her geçen gün artan video izleme istatistikleri sayesinde günden güne artmaya devam ediyor. Özellikle internet başında geçirilen günlük ortalama zamanın, 2020 yılında televizyonu geri bırakmasıyla birlikte sanal ortama kayan video izleme ihtiyacı, tanıtım filmi gibi reklam araçlarını daha popüler kılıyor.

tanıtım filmi çekimi prodüksiyon

Tanıtım filmini kim hazırlamalı?

Prodüksiyon şirketleri ya da diğer adıyla yapım şirketleri tarafından hazırlanan kurumsal tanıtım filmi (firma tanıtım filmi) birçok farklı şekilde yapılabiliyor. Tanıtım videosu hazırlama işinde profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilen video çekimi, reklam filmi ajansları ya da film şirketleri tarafından da gerçekleştirilebiliyor. Tanitim filmi çeken firmalar genellikle şirket tanıtım filmi, fabrika tanıtım filmi alanlarında faaliyet gösterirken, reklam ajansları ve reklam prodüksiyon şirketleri genellikle ürün tanıtım filmi, ürün fotoğraf çekimi ve reklam filmi çekimi konularında uzmanlaşıyor. Tanıtım filmi hazırlama ya da hareketli animasyonlar hazırlama görevi de video prodüksiyon işi yapan uzmanlarca yapılabiliyor.

kurumsal tanıtım filmi çekimi

Tanıtım filmi çekimi uzmanlık ister

Tanıtım filmi çekimi işini profesyonel bir ekiple gerçekleştirmek önemli bir etken. Çünkü uzmanlık gerektiren birçok işi bir arada bulunduruyor. Yani video çekimi yapan ekip ayrı, montaj masasında tanıtım videosu hazırlayan ekip ayrı, hatta ortaya çıkan video prodüksiyonun ses ve müzik işleri gibi renk işlemlerini yapan ekipler de ayrı ayrı uzmanlıklara sahipler. Prodüksiyon şirketleri, film şirketleri ve tanıtım filmi çeken firmalar bu konuda uzman olduklarından reklam ajansları yerine video konusunda uzman ekipleri tercih etmek daha doğru bir seçenek olacaktır.

tanıtım filmi prodüksiyon şirketleri

Tanıtım filmi çekimlerini izleyin!

Kurumsal tanıtım filmi çekimi için bir firmayla çalışmaya karar vermeden önce o firmanın daha önce çektiği tanıtım filmlerini mutlaka izleyin. Eğer istediğiniz video, fabrika tanıtım filmi ya da firma tanıtım filmi ise bu konuda referanslara sahip video ajanslarını, prodüksiyon şirketlerini tercih edin. Ancak ürün tanıtım filmi istiyorsanız reklam ajansları ile iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki tanıtım videosu hazırlama işi markanız için oldukça önemli bir konu. Sahip olduğunuz vizyonu videolara yansıtabilecek uzmanlarla çalışmalısınız.

tanıtım videosu hazırlama

Tanıtım filmi fiyatları ne kadar?

Ayrıca tanıtım filmi fiyatları da çalıştığınız ekibin uzmanlığına göre değişiklik gösteriyor. Uygun fiyatlı tanıtım filmi çekimi için küçük bir ekiple çalışmayı tercih edebilirsiniz. Ancak geniş bir ekiple çalışırsanız tanıtım filmi fiyatları da buna göre belirlenecektir. 2-3 dakikalık bir kurumsal tanıtım filmi için fiyatların 10 bin TL bandında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tabiki bu ücret çekimi yapılacak tanıtım filmi için ekibin ne kadar zaman ayırması gerektiği ve lojistik koşullara göre yukarı yönlü olarak değişebilir.

Continue Reading
Bu haberi yorumlayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Facebook

To Top